• Kategorie
  • Szukaj
  • Tory kulkowe SPACERAIL

Tory kulkowe to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które kochają wyścigi w nieco innym wydaniu. To konstrukcje, które przypominają swego rodzaju kolejkę górską. Wymagaj one umieszczenia specjalnej, metalowej kulki na starcie. Pod wpływem swojego ciężaru pokonuje ona kolejne przeszkody, docierając do mety.

Tory kulkowe nie mają jednej, stałej konstrukcji. W pudełku znajdują się drobne elementy pozwalające na samodzielne łączenie. Dzięki temu użytkownik może sam stworzyć dokładnie taki tor, jaki sobie wymarzy. Pozwala to na niekończącą się zabawę w różnych konfiguracjach. Dziecko musi wysilić swój umysł, by stworzyć sprawnie działający tor. Konieczne jest bowiem uwzględnienie tego, jak mocno rozpędzi się kulka pod wpływem własnego ciężaru i spadku z dużej wysokości. To sposób na eksperymentowanie i poznawanie podstawowych praw fizyki, zanim jeszcze maluch zacznie naukę w szkole.

Tory kulkowe w wielu odsłonach

W naszym asortymencie znajdziesz tory kulkowe w wielu różnych wariantach. Odbiegają one od siebie przede wszystkim liczbą elementów, a także ich kolorem. Wśród naszych produktów pojawiają się zestawy Spacerail pozwalające na stworzenie zarówno bardzo dużych konstrukcji, jak i tych znacznie mniejszych. Różnią się one poziomem - na pudełkach znajdują się oznaczenia, które pozwalają na określenie, czy dana zabawka sprawdzi się w przypadku małych dzieci, czy raczej tych bardziej zaawansowanych. Dobrym pomysłem jest więc zakupienie modelu prostego, zawierającego niewiele elementów, a dopiero później postawienie na zabawki bardziej skomplikowane.

Tor kulkowy stanowi doskonałe rozwiązanie na prezent, zwłaszcza gdy chcesz, by była to nie tylko zabawka, lecz także akcesorium pozwalające na kształtowanie swojej wyobraźni i logicznego myślenia. Sprawdzi się ono niezależnie od wieku malucha, a w niektórych przypadkach zabawka z pewnością zainteresuje także rodziców. Wspólne układanie torów, zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych, to świetny sposób na integrację ze swoim dzieckiem. Często pomoc rodzica pozwala również na łatwiejsze zrozumienie sposobu działania konkretnych sił przez malucha.

Tor kulkowy dla dzieci, czyli zabawka kształtująca wyobraźnię

Tor kulkowy dla dzieci różni się od wielu innych popularnych zabawek. Nie tylko zajmuje dziecko, lecz także pozwala na kształtowanie przez niego wyobraźni. Maluch musi sam pomyśleć, jak odpowiednio połączyć ze sobą poszczególne elementy, by kulka mogła samoistnie dotrzeć ze starty do mety. W ten sposób zauważa on zależności pomiędzy wysokością, z której zostanie zrzucona kulka, jej masą a nachyleniem konkretnych części toru. To zabawka idealna zarówno dla dzieci w wieku kilku lat, jak i tych, które uczęszczają już do szkoły. Stanowi ona swego rodzaju wprowadzenie do nauki fizyki, łącząc nową wiedzę z zabawą. To właśnie dlatego niektóre modele trafiają w gusta nastolatków.

Tory kulkowe Spacerail o różnych poziomach zainwestowania

Tory kulkowe Spacerail z naszej oferty różnią się od siebie przede wszystkim stopniem zaawansowania. W przypadku niektórych modeli całkowita długość toru wynosi nawet kilkadziesiąt metrów. Takie zabawki wymagają wymyślania konstrukcji i składania jej przez co najmniej kilka godzin. Bardziej zaawansowane tory kulkowe Spacerail sprawdzą się doskonale nie tylko w przypadku dzieci, lecz także nastolatków. Gotowa konstrukcja prezentuje się bardzo efektownie.

Tory kulkowe dla dzieci z naszego asortymentu zostały oznaczone numerami. Najmniej zaawansowane to te o poziomie 1, a najbardziej - 9. Stopień skomplikowania zabawki wpływa bezpośrednio na jej cenę. Jest to jednak produkt bardzo funkcjonalny i uniwersalny. Możliwość układania w dowolny sposób sprawia, że raz zakupiony zestaw nigdy się nie znudzi.

Jak działają tory kulkowe?

Wszystkie tory kulkowe z naszego sklepu internetowego posiadają jeden wspólny element. Mowa tu o specjalnej windzie, z której spuszcza się kulkę. W ten sposób zdąży się ona rozpędzić, dzięki czemu będzie mogła pokonywać kolejne fragmenty toru. Odpowiednio połączone elementy pozwalają również na zapętlenie całego procesu. Raz wpuszczona kulka uzyska prędkość, która pozwoli jej na rozpędzenie się do tego stopnia, by pokonać tor jeszcze raz. Budowanie gotowej konstrukcji wymaga zastosowania metody prób i błędów, a także skorzystania z dołączonej instrukcji. To bardzo angażująca zabawka, gdzie nie ma jednego możliwego rozwiązania. Tor można samodzielnie modyfikować, stosując np. mniej elementów. Instrukcja jest jedynie sugestią, pomocą w sytuacji, gdy użytkownik nie wie, jak samodzielnie połączyć poszczególne fragmenty.

W skład torów wchodzą różne ciekawe elementy, takie jak pętle czy windy. Oprócz tego gotowa konstrukcja obejmuje ostre zakręty. Bardziej zaawansowane konstrukcje sprawdzą się świetnie zwłaszcza w przypadku nastolatków. Pozwalają one na kształtowanie nie tylko umiejętności logicznego myślenia, lecz także zdolności manualne. Łączenie małych elementów w stabilny sposób wymaga bowiem zastosowania określonej techniki, szczegółowo przedstawionej w instrukcji.