• Kategorie
  • Szukaj
  • Puzzle

Puzzle zna każdy i prawdopodobnie nie ma wśród Twoich znajomych osoby, która nie ułożyła chociaż jednego kompletu puzzli. To rozrywka zarówno dla dużych, jak i małych, która praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych. 

W naszym sklepie znajdziesz więc mnóstwo puzzli do układania, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W jaki sposób jednak dobrać puzzle, by były rozrywką dla całej rodziny?

Jak wybrać puzzle dla dzieci? Puzzle 500 części

Pierwsze puzzle pojawiły się w XVIII wieku i od tego czasu stanowią źródło niekończącej się rozrywki. Nic w tym dziwnego – puzzle to układanki, które gwarantują szereg korzyści dla organizmu, ale to także czysta przyjemność i satysfakcja, kiedy złożymy cały obrazek. Warto także zainteresować nimi dzieci, wybierając zestawy dobrane specjalnie dla nich. Jak jednak wybrać odpowiedni zestaw, by całość nie sprawiła dziecku trudności? I kiedy zacząć z dzieckiem układać puzzle?

Odpowiednim wiekiem do rozpoczęcia tej zabawy jest moment, gdy dziecko skończy 3 lata, ponieważ trzylatek jest na tyle dojrzały, by nie połknąć jednej z wielu małych części obrazka. Stopień skomplikowania puzzli dla dzieci jest nieco wyższy od klocków, dobrze więc, by dziecko miało już za sobą etap badania świata za pomocą ust. Jeśli jednak dziecko nie miało wcześniej kontaktu z zabawkami typu puzzle, dobrze, by rodzic pomógł przy pierwszej zabawie. Dla trzylatków idealnie nadadzą się układanki złożone z dużych elementów, łatwych do dopasowania. Wraz ze wzrostem dziecka warto jednak zwiększać poziom trudności, aż dojdziemy do maksimum, jakim są puzzle 500 elementów, które oznaczają najwyższy poziom trudności w przypadku puzzli dla dzieci. Niezależnie jednak od liczby elementów zawsze warto wybierać układanki z kolorowymi wzorami, a także z bohaterami z bajek lubianych przez dziecko. Warte uwagi są więc puzzle z dinozaurami czy z księżniczkami Disneya, które znajdziesz w naszym sklepie Łotrzyk.pl.

A może puzzle do układania dla dorosłych? Puzzle 1000, 2000, 3000 części

Puzzle to jednak nie tylko zabawa dla dzieci. Dorośli także mogą się oddać uspokajającej czynności, jaką jest układanie puzzli o wielu różnych elementach. Dla dorosłych idealnie nadadzą się puzzle 1000, puzzle 2000 czy nawet puzzle 3000, które po ułożeniu mogą zawisnąć na ścianie, odpowiednio oprawione w antyramę. Być może zainteresują Cię puzzle z widokiem na Paryż lub gorące Santorini? A może wolisz puzzle z widokiem Londynu czy Nowego Jorku? Koniecznie sprawdź także edukacyjne puzzle dostępne w naszym sklepie, które możesz z powodzeniem układać razem ze swoją pociechą – kto powiedział, że nie możesz ułożyć puzzli dla dzieci? Niezależnie od Twojego wyboru gwarantujemy, że nie będziesz zawiedziony!