Klocki CADA nie są jeszcze tak popularne jak Lego, jednak patrząc na to, co można z nich zbudować, to tylko kwestia czasu. Jest to alternatywa lub uzupełnienie popularnych duńskich klocków konstrukcyjnych, które zapewni całej rodzinie zabawę na długie wieczory.

Klocki CADA – czy będą hitem?

Wielki sukces, który czeka klocki CADA, można przewidzieć na podstawie tego, co już dziś ich producent proponuje. To rewelacyjne zestawy klocków konstrukcyjnych, które są kompatybilne z Lego, a na dodatek mają możliwość rozbudowy o moduł zdalnego sterowania. Brzmi fantastycznie, prawda? I faktycznie tak jest. W zestawach CADA można odnaleźć to, czego brakuje w ofercie Lego, czyli na przykład modele pojazdów militarnych.

To rewelacyjna rozrywka dla fanów pojazdów, technologii oraz budowania z klocków. Z klocków CADA zbudować można rewelacyjne samochody osobowe, wyścigowe, sprzęty budowlane i militarne oraz wiele innych ciekawych modeli.

Klocki konstrukcyjne można używać zgodnie z instrukcją lub zgodnie z tym, co podpowiada wyobraźnia. Obie formy zabawy mają swoje plusy. Budowanie według wskazówek jest doskonałym sposobem na rozwój kompetencji, która nazywana jest przez psychologów myśleniem proceduralnym. Z kolei budowanie według własnego pomysłu znakomicie pobudza kreatywność. Ponadto klocki CADA to inwestycja w rozwój zdolności manualnych. Warto kupić je swojemu dziecku, chociażby po to, aby sprawdzić, jak radzi sobie z drobnymi elementami i cierpliwym układaniem krok po kroku.

Zajęcie na długie wieczory i model, który nie będzie się kurzył na półce

Jedną z cech wyróżniających klocki CADA jest możliwość rozbudowania modelu o moduł zdalnego sterowania. Jest to dodatkowa okazja do fantastycznej zabawy, np. w postaci zorganizowania niezwykłych wyścigów oryginalnych pojazdów. Klocki z modułami RC pozwalają z małych elementów zbudować samochody, którymi można się ścigać. To oznacza, że zabawę klockami CADA można podzielić na dwa etapy. Pierwszy etap to precyzyjne układanie detali w taki sposób, by tworzyły działającą, przestrzenną bryłę. To idealna propozycja zabawy na długie wieczory. Drugi etap to korzystanie z gotowego modelu, nauka jazdy nim, obserwacja zachowań na różnych nawierzchniach. Obie opcje zabawy są rozwijające, a ponadto sprawiają, że klocki CADA nie będą kolejną zabawką, która po chwili wyląduje w kącie.

Klocki konstrukcyjne – zabawka, która zostanie z dzieckiem na lata

Klocki CADA to świetny pomysł na prezent zarówno dla dziecka, jak i dla nastolatka i osoby, dorosłej. Co ważne, ilość, poziom skomplikowania zestawów i tematyka klocków CADA dają pewność, że prywatna kolekcja będzie stale rozbudowywana. Klocki wspierają m.in. rozwijanie zainteresowań motoryzacją, a także inżynierią budowlaną. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na tłumaczenie procesu budowlanego od podstaw na innym modelu niż na modelu ciężkich maszyn, które niezwykle realistycznie odwzorowują rzeczywistość.

Kompatybilna z Lego alternatywa lub sposób na rozbudowę kolekcji

CADA Technic to konstrukcyjne klocki, które zapewne znajdą swoich zwolenników wśród miłośników Lego. Co ważne, klocki te można bez trudu połączyć z posiadanymi już klockami Lego, bo są to zestawy w pełni kompatybilne.

Prawdopodobnie koneserzy układania klocków nie dopuszczą możliwości mieszania zestawów, jednak jeśli klocki te mają być prezentem dla dzieci, ma to znaczenie. Najmłodsi dopiero z czasem (i tylko niektórzy) chcą bowiem składać komplety i zachowywać je w oryginale. Mnóstwo maluchów z kolei składa pierwotny model, co nieco się nim bawi, po czym buduje z klocków swoje własne projekty, które finalnie trafiają i tak do wspólnego pojemnika. W takim przypadku kompatybilność klocków CADA z Lego staje się niezwykle ważna, ponieważ można używać ich do złożenia jednej budowli.

Dla prawdziwych zapaleńców zestawy klocków Lego to często za mało i szukają oni klocków podobnych, których modele będą zbieżne z ich zainteresowaniami. Wśród tych osób z pewnością znajdą się grupy, które polubią klocki CADA za niebanalne zestawy. Superauta, ważne dla historii pojazdy militarne, a także maszyny budowlane mogą zadowolić osoby uwielbiające składanie modeli z klocków konstrukcyjnych. Ponadto dość dużą przewagą klocków CADA nad Lego jest ich stosunkowo konkurencyjna cena przy zachowaniu wysokiej jakości produktu.