Samochody zdalnie sterowane dla dzieci to doskonała zabawa zarówno dla mniejszych, jak i większych pociech. Ich wybór jest jednak tak ogromny, że można się zgubić w gąszczu propozycji. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki zdalnie sterowane zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Samochody zdalnie sterowane i inne zabawki na pilota

Do wyboru są zabawki różnego typu. Najpopularniejsze to modele znanych, luksusowych marek, tyle że w mniejszym wydaniu. Jeśli umiejętnie wprowadza się dzieci w świat motoryzacji, istnieje szansa na to, że już w wieku kilku lat mają one swoje motoryzacyjne marzenia. O ile w prawdziwym życiu ich spełnienie może być dość problematyczne, o tyle na model wymarzonego superauta może pozwolić sobie większość osób. Wśród tego typu zabawek warto wymienić takie motoryzacyjne perełki jak Bugatti Veyron, Hummer H2 lub Lamborghini.

Osobna kategoria to auta zdalnie sterowane do driftu. Jeśli Twoje dziecko jest zafascynowane jazdą bokiem, to sprawienie mu takiego autka i nauka kontrolowanych poślizgów na modelu mogą być doskonałą zabawą. Ponadto można wybierać spośród kultowych modeli samochodów do driftu, takich jak Toyota AE86, Nissan GT-R czy Subaru Impreza. Modele te często wyposażone są w dodatkowy komplet gładkich opon, dzięki którym jazda będzie taką samą frajdą jak sunięcie po prawdziwym odcinku na torze.

Autobusy, czołgi i koparki – zdalnie sterowane pojazdy

Zdalnie sterowany samochód na pilota dla chłopca lub dziewczynki to nie wszystko, co można kupić małemu miłośnikowi motoryzacji. Obecnie równie popularne są autobusy, pojazdy militarne oraz pojazdy budowlane – koparki, ładowarki czy koparko-ładowarki. Alternatyw jednak jest jeszcze więcej – bardzo popularnymi pojazdami zdalnie sterowanymi są imitacje aut terenowych lub łodzi. Niektóre z nich są wyposażone nawet w kamery, co jeszcze zwiększa frajdę z zabawy zdalnie sterowanym pojazdem.

Jak widać, samochód na pilota dla chłopca nie jest jedynym możliwym wyborem, jeśli chodzi o zabawki RC. Jeżeli pociecha jest zafascynowana innymi dużymi pojazdami, można mu je sprawić w formie sterowanej. To jednak nadal nie jest szczyt tego, co są w stanie zaoferować producenci zabawek.

Klocki konstrukcyjne z silnikami do zdalnego sterowania

Samochód sterowany dla dzieci, który samodzielnie można złożyć? Takie cudo na rynku zabawek pojawiło się dzięki firmie CADA. To producent klocków konstrukcyjnych, które są kompatybilne z kultowymi klockami Lego. Mają jednak inne wzory (co jest niezwykle istotne dla niektórych miłośników duńskich klocków), są atrakcyjne cenowo i niekiedy mają dołączony silnik i pilota do zdalnego sterowania.

Auta od CADA to zarówno wyścigówki, ciężarówki, jak i pojazdy militarne. Są fantastyczną alternatywą dla zwykłych klocków i klasycznych samochodów zdalnie sterowanych. Klocki CADA z modułem zdalnego sterowania tak naprawdę łączą w sobie dwie zabawki. Najpierw można poświęcić się wielogodzinnemu składaniu ruchomego modelu, który później nie stanie się eksponatem na półce z poukładanymi klockami, ale często używaną zabawką. Takim pojazdem można urządzić samodzielny rajd po domu lub wyścigi, jeśli ma się dwa modele. Jest to jedna z najchętniej wybieranych zabawek, właśnie z uwagi na jej wszechstronność i możliwość wykorzystywania na wiele sposobów.

Zabawki zdalnie sterowane dla dziewczynki

Jeśli chcesz kupić pojazd lub inną zabawkę zdalnie sterowaną dziewczynce, warto znać jej preferencje. Można oczywiście postąpić stereotypowo i zafundować córce lub wnuczce auto różowe, jednak dziewczynki, podobnie jak chłopcy, mają swoje motoryzacyjne marzenia. Gdyby faktycznie każda kobieta marzyła o różowym aucie, byłoby ich zdecydowanie więcej na ulicach, więc dużo lepszym rozwiązaniem jest zapytanie się dziewczynki, jaka zabawka by ją ucieszyła. Być może będzie to czerwone sportowe auto, które idealnie sprawdzi się jako środek transportu dla lalek, a może wręcz przeciwnie – koparko-ładowarka.

Ciekawym wyborem są też zdalnie sterowane łodzie. Motorówki RC używa się na otwartych zbiornikach wodnych. Na pewno ogromnym zaskoczeniem, także dla wielu dorosłych, będzie to, że taka łódka może rozpędzić się do 24 km/h! To naprawdę spora prędkość jak na taką niewielką jednostkę pływającą. Zabawa nią to ogromna frajda, która może wciągnąć bez reszty całą rodzinę.

Równie interesujące może być sterowanie tzw. latającym skrzydłem, czyli deltą. Jest to dużo bardziej zaawansowana zabawa, która ma wiele wspólnego z modelarstwem. Trzeba mieć do niego między innymi radio, śmigło, mikroserwa i podstawowe narzędzia modelarskie, jednak latanie tego typu skrzydłem może być początkiem fantastycznej pasji, którą można oddawać się latami i bez względu na płeć.

Zdalnie sterowane pojazdy w tej formie są naprawdę ciekawe, bo rozwijają całą masę umiejętności – nie tylko samego sterowania, ale także konstruowania, dbania o to, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały, działały i finalnie uniosły się w powietrze.