• Kategorie
  • Szukaj
  • Trampoliny

Trampolina jest świetnym sposobem, by Twoje dziecko zaczęło spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, ale warto zainwestować w trampoliny dla dzieci, na których będą mogli bawić się również dorośli.

Ta aktywność nie zna bowiem ograniczeń wiekowych! Dzieci nigdy nie nudzą się na trampolinie, jednak aby dziecko było na takim urządzeniu bezpieczne, warto je wybrać, zwracając uwagę na kilka istotnych czynników.

Trampoliny dla dzieci – jak wybrać odpowiednie trampoliny ogrodowe?

Przede wszystkim przed zakupem odpowiedniej trampoliny musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej właściwie trampoliny do skakania potrzebujesz – czy powinna to być trampolina przeznaczona do używania wewnętrznego, czy zewnętrznego. Trampoliny ogrodowe możemy podzielić na dwie grupy: trampoliny z siatką oraz trampoliny, które nie zostały wyposażone w siatkę. Trampoliny bez plecionki zajmują mniej miejsca i nie rzucają się tak w oczy, łatwiej je również przechowywać. Jednak pozbawione są zabezpieczenia, co może skutkować upadkiem z takiej konstrukcji i jest niebezpieczne szczególnie w przypadku dzieci. Trampoliny z siatką zewnętrzną, rozwiniętą po zewnętrznej stronie stelaża, chronią dziecko oraz dorosłego użytkownika przed upadkiem na ziemię, są więc dużo bezpieczniejsze w użytkowaniu, co sprawia, że nadają się również jako trampoliny dla dzieci. Takie właśnie trampoliny do kupienia znajdziesz w naszym sklepie Łotrzyk.pl – koniecznie sprawdź!

Trampoliny – cena, opinie i na co zwracać uwagę

Gdy kupujemy trampolinę do skakania, powinniśmy zwrócić uwagę na elementy, które odpowiadają za bezpieczeństwo użytkowników i mają wpływ na trwałość całej konstrukcji – która również wpływa na bezpieczne użytkowanie przyrządu. Przede wszystkim trampolina domowa musi być posadowiona na solidnej podstawie, ale podczas kupna powinniśmy przyjrzeć się także łączeniom stelaża, które powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Taka konstrukcja podstawy powinna być również stabilna. Dodatkowo mata przeznaczona do skakania powinna być wykonana z odpornego na korozję oraz przeciążenia materiału, a stelaż powinien być zabezpieczony, np. pianką, przed możliwością uderzenia podczas skoków. Także siatka zabezpieczająca musi wytrzymać naprężenia podczas przypadkowych upadków z użyciem dużej siły. Bardzo istotnym elementem jest również wejście na trampolinę. Powinno ono być zamykane na suwak, który wytrzyma duże obciążenia. Możesz być pewien, że Twoje dziecko nie wypadnie z trampoliny nawet podczas szalonych skoków i utraty równowagi. Wybierając trampoliny, warto sprawdzić opinie na temat konkretnego modelu, by nie kupować kota w worku. Kota w worku z pewnością nie kupisz na naszej stronie Łotrzyk.pl!

Trampoliny do skakania – jakie trampoliny domowe będą najlepsze? Kilka podstawowych zasad

By zabawy na trampolinach dla małych dzieci były bezpieczne, koniecznie powinniśmy przekazać dzieciom kilka podstawowych zasad użytkowania tego sprzętu jeszcze przed rozpoczęciem zabawy. Trampoliny – cena oraz jakość nie ma znaczenia w tym przypadku – przeznaczone są do skakania boso. Ponadto, ze względów bezpieczeństwa nie powinno się podczas skoków jeść ani pić, a także powinno się unikać innych użytkowników. Nie jest wskazane również wykonywanie manewrów takich jak salta czy skoki na główkę. Jeśli szukasz więc idealnej trampoliny, z pewnością zainteresują Cię trampoliny do kupienia z serii Maxy Comfort czy modele Exclusive ze wzmacnianą siatką, które znajdziecie w sklepie Łotrzyk.pl. Koniecznie sprawdźcie sami!